شرکت دانش بنیان مپسام با برخورداری از دانش فنی و استفاده از امکانات سخت افزاری ونرم افزارهای به روز، توانایی ارائه خدمات در حوزه طراحی ، مهندسی معکوس و ساخت  محصولات و قطعات ماشین آلات سنگین ،سیستم های اندازه گیری و ابزار دقیق صنایع معدنی و فولادی و دیگر صنایع و نیز قطعات و تجهیزات صنایع معدنی مختلف را دارا می باشد.

 

به روش و رویکردی که با کمک آن بتوانیم از محصول نهایی به دانش طراحی و تولید دستگاه مشابه رسید، مهندسی معکوس گفته می شود. برای مثال فرض کنید که شما یک دستگاه با کیفیت خارجی دارید که به علت بالا بودن قیمت آن یا مشکلات تحریم و واردات، نمی توانید آنها به تعدادی که می خواهید تامین کنید. در عین حال تمایل ندارید که صرفا آن تجهیز صنعتی را کپی کنید، بلکه می خواهید به دانش طراحی و محاسبات دستگاه یا محصول برسید. در اینجا استفاده از روش مهندسی معکوس به شما کمک می کند که از قطعات، سیستم و مکانیزمهای محصول مورد نظر، الهام بگیرید و بتوانید یک دستگاه مشابه با کیفیت را تولید کنید. با این روش شما قادر خواهید بود در صورت لزوم تغییراتی را در اندازه، ظرفیت و مشخصات دیگر آن تجهیز ایجاد کنید چون به دانش طراحی و محاسبات دست پیدا کردید.

از مهمترین نکات هنگام ساخت یک دستگاه یا قطعه از روی نمونه خارجی آن، آشنایی با مفهوم مهندسی معکوس و دانستن تفاوت آن با کپی کردن است. در روش کپی کردن یک دستگاه یا محصول، تمام قطعات در شرایط کارگاهی و عموما بدون وجود مستندات فنی(مانند نقشه یا مدل سه بعدی) کپی می شود. در این روش که اصولا به حالت سنتی انجام می پذیرد، مستندات و نقشه ها و مدل سه بعدی دستگاه تهیه نمی شود و متریال هر قطعه نیز به صورت اصولی ارزیابی نخواهد شد.

روش کپی کردن یک محصول یا دستگاه خارجی در ظاهر هزینه کمتری برای کارفرما خواهد داشت. ولی به دلیل اصولی نبودن این روش، معمولا تعداد دفعات سعی و خطا و بروز ایرادات در دستگاه کپی شده موجب خواهد شد هزینه آن از فرآیند مهندسی معکوس بسیار بیشتر باشد.

برای انجام یک پروژه مهندسی معکوس قطعات مکانیکی، سه نوع از اطلاعات و داده ها مورد نیاز است که استخراج هر یک از این اطلاعات نیازمند روش ها، مهارت ها و تجارب خاصی است. بدون شک استخراج اطلاعات مورد نیاز برای انجام خدمات مهندسی معکوس قطعات صنعتی، تنها با در اختیار داشتن تجهیزات، دستگاه ها و تسلط به نرم افزار های مهندسی امکان ندارد. بلکه نیازمند درک صحیح از جایگاه، وظیفه و عملکرد قطعه و دستگاه، همچنین تجربه کاری در زمینه های مشابه می باشد. در زیر اطلاعات اصلی مورد نیاز برای انجام پروسه یک پروژه مهندسی معکوس بصورت تیتر وار بیان شده است.

1-اطلاعات ابعادی و هندسی محصول

2-آنالیز متریال بخش های تشکیل دهنده

3-پروسه ساخت و روشهای تولید

 
شرکت مپسام آماده است در زمینه ساخت و مهندسی معکوس قطعات پیشرفته صنعتی، واحدهای صنعتی متفاوت در اقصی نقاط کشور را یاری رساند. ما دارای تیم طراحی و مهندسی با دانش و تجربه کافی در پذیرش مسئولیت های مذکور هستیم. در صورتی که پروژه های ساخت و مهندسی معکوس نیازمند استفاده از تجهیزات و قطعات صنعتی بود، ما بهترین تجهیزات و قطعات صنعتی تولیدی از واحدهای معتبر صنعتی را برای ساخت و مهندسی معکوس آن به کار می بریم. این گروه خود را در قبال فرایندهای مذکور مسئول و متعهد دانسته و ارتقای جایگاه واحدهای صنعتی را ارتقا و موفقیت خود محسوب می داند.

 

     آدرس شعب مپسام


دفتر مرکزی:  کرمان – بلوار جمهوری – برج اول – طبقه 8 واحد 21

دفتر فنی:  قزوین -بلوار شهید چگینی – کیلومتر 2 جاده باراجین پارک- علم و فن آوری قزوین- ساختمان دکتر صالحی اتاق 213

  اطلاعات تماسی


  info@mapsamco.com

 دفتر مرکزی: 03432658376

 امورسفارشات و بازرگانی:09131910334(ساعات پاسخ گویی 8 الی16)

  فکس: 03432658376

  درباره مپسام


شرکت دانش بنیان مپسام در زمینه طراحی، تحلیل، ساخت، نظارت، مشاوره و مهندسی معکوس قطعات و تجهیزات پیشرفته صنعتی و معدنی فعالیت می کند، از این رو با همت بلند مهندسان نخبه و دانش آموختگان برتر در بخش های مختلف، توفیقات ارزشمندی در زمینه طراحی و ساخت محصولات پیشرفته مطابق با استاندارد های روز دنیا، کسب نموده است.