با تلاش مهندسین و نخبگان کشور در شرکت دانش بنیان مپسام و با همکاری شرکت های جهاد نصر، گهر زمین و گل گهر در مراحل تست های عملیاتی در معدن شماره سه ، سیستم سوخت رسانی الکترومکانیکی رک سنسور تراک های کوماتسو معدنی طراحی، تولید و با موفقیت تست گردیده است.
این اتفاق برای اولین بار در ایران رخ داده و این فناوری تماما بومی شده و کلیه دامپ تراک های کوماتسو معادن کشور نیز میتوانند جهت مصرف بهینه سوخت تراک های خود، از این رک سنسور ساخت شرکت دانش بنیان مپسام استفاده کنند.
این محصول مهندسی معکوس تکنولوژی کوماتسو ژاپن بوده و با ارتقای فناوری در بهینه سازی عملکرد سوخت رسانی پمپ احتراق دامپ تراک ۱۰۰ تنی komatsu hd785 و انجام تست های موفق متنوع آزمایشگاهی و عملیاتی توانسته مجوز تولید انبوه را از آن خود کند.
در مراحل انجام تست های عملیاتی این محصول شرکت های گهر زمین ، جهاد نصر و واحد مهندسی معکوس و ساخت داخل گل گهر نیز دخیل بوده اند که در مراحل مختلف همراهی های لازم را جهت انجام و پیشروی این محصول داشتند.
امید است که روزی تمامی قطعات و ماشین آلات صنعتی و معدنی کشور با کیفیت بالا و هزینه به مراتب پایین را در درون کشور تولید و از واردات بیرویه بکاهیم و موجب توانمند شدن ،