شرکت دانش بنیان مپسام ؛ پیشرو در مدیریت ساخت و پروژه های مهندسی معکوس

شرکت دانش بنیان مپسام در زمینه طراحی،تحلیل ، ساخت ،نظارت ،مشاوره ومهندسی معکوس قطعات وتجهیزات پیشرفته صنعتی ومعدنی فعالیت می کند، از این رو با همت بلند مهندسان نخبه و دانش آموختگان برتر در بخش های مختلف، توفیقات ارزشمندی در زمینه طراحی و ساخت محصولات پیشرفته مطابق با استاندارد های روز دنیا، کسب نموده است.

خدمات

نظارت و مشاوره

مشاوره و نظارت بر فرآیند های تولید و حفاری صنایع معدنی شامل (حفاری ،ماشین آلات، تولید مواد معدنی و انتقال ) با رویکرد افزایش بهره وری کارخانجات و کاهش هزینه های جاری و مشاوره در زمینه های باز طراحی و ساخت قطعات خرید خارج کارخانه های صنایع معدنی میباشد.

جمع‌آوری اطلاعات در زمینه تولیدکنندگان و مورد بررسی قرار دادن قطعات و مجموعه‌های مونتاژی یک سطح بالاتر که اطلاعات موجود در مورد عوامل خروجی و ورودی، قطعات مجاور و مصرف نهایی را مشخص ‌می‌سازد، مشخصات و توضیحات مربوط به خرید قطعات، فهرست قطعات و شماتیکها که اطلاعات اولیه برای بررسی پیکربندی یک قطعه و یا یک مجموعه را در اختیار قرار ‌می‌دهند.

ادامه مطلب

مهندسی معکوس

مهندسی معکوس یکی از روش هایی است که شرکت ها با بکارگیری آن فرایند تکوین محصول خود راسرعت می بخشند، این روش در کشورهای درحال توسعه چون ایران که از نظر دانش طراحی محصول و فناوری تولید عقب تراز کشورهای پیشرفته هستند پاسخی به افزایش توان طراحی و تسریع فرایند تکوین است. مهندسی معکوس بر بازیابی و تشخیص اجزای متشکله یک محصول به ویژه در صورت عدم دسترسی به طراحی اولیه کاربرد داشته و برای نگهداری، گسترش و توسعه امکانات موجود و مهندسی معکوس مورد استفاده قرار می گیرد. از این رو اصلی ترین هدف مپسام رسیدن به تکنولوژی ساخت محصول پیشرفته صنعتی و معدنی به کمک فرایند مهندسی معکوس است.

ادامه مطلب

ساخت قطعات و تجهیزات

معادن و صنایع بزرگ به علت تعدد تجهیزات، دارای قطعات مصرفی زیادی می‌باشند که برخی با خرید قطعات استاندارد موجود در بازار و برخی دیگر با انجام پروسه ساخت تامین می‌شوند. اتمام این قطعات و عدم دسترسی به آنها هزینه‌های بسیار گزافی را به نحو مستقیم و غیر مستقیم به مجموعه‌ها وارد می‌نماید. مهندسان شرکت مپسام با تجربه ساخت قطعات وتجهیزات پیشرفته  به شرح ذیل امادگی خود را برای ساخت انواع قطعات وتجهیزات به صورت تیراژ و سفارشی اعلام می‌دارد

ادامه مطلب

طراحی مهندسی

دپارتمان مهندسی این شرکت از بخش های طراحی  و تحلیل مکانیک، برق، کنترل و ابزار دقیق تشکیل شده است. عملیات مهندسی مفهومی، طراحی پایه و تفصیلی پروژه ها، با دستان توانمند و اندیشه خلاق پرسنل متخصص و مجرب مپسام و بر اساس بهره برداری از امکانات سخت افزاری مدرن و نرم افزارهای تخصصی روز دنیا به مرحله اجرا در می آید.
تیم مهندسی شرکت متشکل از فارغ‌التحصیلان برتر و نخبه دانشگاه‌های صنعتی کشور بوده که هر یک دارای تجربیات صنعتی  و معدنی مختلفی در حوزه تخصصی خود می‌باشند. این سطح از امکانات و بهره بردن از منابع انسانی متخصص کمک نموده است تا افتخار ایجاد ارزش‌های متفاوت برای مشتریان خود را داشته باشیم.

ادامه مطلب

برخی از محصولات

مجموعه بلوک هیدرولیکی ترمز پا دامپتراک معدنی
شرکت دانش بنیان مپسام

سیستم کنترلی مشعل کوره های صنایع ومعادن
شرکت دانش بنیان مپسام

سطح سنج لیزری
شرکت دانش بنیان مپسام

سیستم خنک کننده (VORTEX TUBE)
شرکت دانش بنیان مپسام

مپسام | نماد اعتماد در پروژه های صنعتی

در روزگار کنونی که همه آن را به عنوان عصر فنآوری و تکنولوژی می شناسند، کشورهایی که در این زمینه پیشرو هستند، قطعا در مدیریت جهانی نقش کلیدی ایفا خواهند کرد. کشور ایران دارای ظرفیت های زیادی در همه حوزه ها می باشد. شاید این‌گونه بتوان گفت که ایران عزیز دارای ظرفیت های کارنشده ی بسیاری است. کشورهای پیشرفته با سرعت باورنکردنی درحال فعالیت هستند. لذا برای اینکه از مسیر پیشرفت وموفقیت عقب نمانیم لازم است که با برنامه ریزی، انتخاب درست وتلاش مضاعف این راه را ادامه دهیم.
شرکت دانش بنیان مپسام با حضور افراد ومهندسان جوان، نخبه، پرتلاش و خلاق که اصلی ترین دارایی آن است؛ در سال ۹۵ کار خود را در زمینه طراحی، تحلیل، ساخت، نظارت، مشاوره و مهندسی معکوس قطعات وتجهیزات پیشرفته صنعتی و معدنی آغاز کرد. از این رو توانستیم توفیقات ارزشمندی در زمینه طراحی و ساخت محصولات پیشرفته مطابق با استانداردهای روز دنیا، کسب نماییم. مهندسی معکوس یکی از سریعترین راه های رسیدن به تکنولوژی است، برای جبران برخی عقب ماندگی ها لازم است چنین راهی انتخاب شود و از این رو همیشه تیم تخصصی شرکت درحال انجام چالش های بزرگ و پرخطر بوده که با الطاف الهی توانسته ایم اعتماد مشتریان خود را جلب کنیم. ما با ماموریت خودکفایی صنایع معدنی، پیشرفت جامعه، استفاده از برترین نیروهای انسانی و دانش مهندسی ونوآوری در حوزه صنعت ومعدن به سمت پیشرفت و موفقیت حرکت می کنیم.
15
نیروی انسانی
5
تجربه کار
مپسام
نماد اعتماد در پروژه های صنعتی
5
پروژه در دست اجرا
46
پروژه انجام شده

همکاری با شرکت های بزرگ، افتخار ماست

شرکت دانش بنیان مپسام؛ مشاور، طراح، تحلیلگر و تولید کننده قطعات تجهیزات پیشرفته مهندسی

  • خدمات طراحی تجهیزات صنعتی و معدنی
  • کلیه خدمات ساخت تجهیزات مختلف
  • خدمات شبیه سازی
  • خدمات مهندسی معکوس

برخی مشتریان ما